Jūs esat šeit: Dārza augi, kopšana

Dārza augi, kopšana

Tūjas dzīvžogiem, soliteri, krāsu un formu dažādība

E-pasts Drukāt PDF

Rietumu tūja AureaTūjas dzīvžogam

Tūjas ir visizplatītākais mūžzaļa dzīvžoga stādāmais materiāls. Augstiem dzīvžogiem ieteicams stādīt kolonnveida, stabveida šķirnes, kas pārsniedz 2-2,5m augstumu. Var stādīt arī koniskas šķirnes, piemēram, Rietumu tūju ‘Brabant’ (Thuja occidentalis), kas ir 3-4m augsta šķirne un arī ekonomiski visizdevīgākā, jo cenas ziņā ir lētāka kā Rietumu tūju ‘Smaragd’ (Thuja occidentalis), kas ir viena no populārākajām dzīvžogu tūju šķirnēm.

Lasīt tālāk...

Sēnes zālienā

E-pasts Drukāt PDF

Sēnes zālienāVasarai ejot uz otru pusi, varam zālienā sastapt sēnes, diemžēl ne baravikas un ne gailenes, bet vienkāršas baltas/pelēkas/brūnganas sēnītes uz tieviem kātiņiem. Kādam tas liekas normāli, kādam, kas zāliena sevišķi lutina - tās liekas traucējošas. Kāpēc zālienā ir sēnes un kā ar tām cīnīties?

Lasīt tālāk...

Zāliena kopšana vasarā

E-pasts Drukāt PDF

Zāliena kopšanaZāliena kopšanas svarīgākais darbs ir pļaušana, tomēr bieži tieši pļaušanai, tās kvalitātei un regularitātei netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Ne mazāk svarīgi, sevišķi sausā un karstā laikā ir zāliena pareiza laistīšana. Ja vēlaties, lai Jūsu zāliens būtu tiešām kvalitatīvs un skaists, arī mēslot nepieciešams visu sezonu. Šajā rakstā sīkāk par visiem šiem kopšanas darbiem:

Lasīt tālāk...

Pīlādzis kā dekoratīvs koks. Dekoratīvie pīlādži

E-pasts Drukāt PDF

Sorbus koehneanaPīlādzi pazīstam ikviens. Jau senos laikos šim kokam piešķīra maģiskas spējas un kā mājas svētību to stādīja katrā pagalmā. Senči ticēja, ka pīlādzis pasargās no raganām un velniem gan māju, gan kūti un lopus. Arī šobrīd ainavu arhitekti projektos paredz vietu pīlādzim, ja vien to atļauj projektējamā laukuma lielums.

Lasīt tālāk...

Astilbes (Astilbe). Vēsture, izcelsme, audzēšana, šķirnes

E-pasts Drukāt PDF

AmericaAstilbes ir vienas no, manuprāt, krāšņākajām daudzgadīgajām puķēm (ziemcietes, daudzgadīgie lakstaugi). Jau vairākas vasaras manu acu skatienu VI-IX piesaista astilbes ar ziedu krāsu, izmēru, lapojuma krāsu un faktūras dažādību.

Lasīt tālāk...

Sūna zālienā

E-pasts Drukāt PDF

Sūna zālienāUzņēmums: Galantus
Sūna zālienā – šis jautājums nodarbina ikvienu rūpīgu dārzkopi un zāliena saimnieku un cīņa ar šo parādību nav viegla un ātra.

Lasīt tālāk...

Zāliens pavasarī.

E-pasts Drukāt PDF

Zāliens pavasarīUzņēmums: Galantus
Ziema vienmēr ir ekstrēms pārbaudījums zālienam, sevišķi, runājot par labas kvalitātes, jeb koptu zālienu. Ziemā zālienu ietekmē sals, sniegs un atkušņi, kā arī cilvēku darbība uz zāliena. Ideāls ir gadījums, ja augsne (zāliens) rudenī sasalst, uzsnieg sniegs un tas turas līdz pat pavasarim, kad nokūst un sākas jauns veģetācijas periods. Izklausās pārāk skaisti, lai būtu īstenība. Diemžēl bieži vien sniegs uzsnieg uz nesasalušas zemes, tas vairākkārtīgi nokūst, uzsnieg un pa vidu vēl mainās kailsala un atkušņu periodi.

Lasīt tālāk...

Kurmis zālienā - kurš kuru?

E-pasts Drukāt PDF

KurmisUzņēmums: Galantus
Zālienu uzturēšana, kā zināms, nav vienkāršs darbiņš - sūnas, nezāles, suņu pleķi, sausums, sēnes, kaitēkļi un slimības - kādi tikai pārdzīvojumi mauriņam un tā kopējam nav jāpārcieš.

Lasīt tālāk...

3 lapa no 5